Wersalka czy materac wysokoelastyczny?

Wersalka okropnie skrzypi? Masz dość nierównej powierzchni, od której bolą plecy? Denerwują Cię wystające sprężynki? Czy wreszcie, marzysz o łóżku, które nie przestanie być zdatne do użytku w krótkim czasie? Może, więc warto przemyśleć zakup materaca wysokoelastycznego

Pianka wysokoelastyczna może również występować pod nazwą pianka HR, czyli High Resiliense Foam. Materiał ten świetnie sprawdza się zarówno, jako wkład materaca, jak i w charakterze warstwy komfortu. Bardzo dobre właściwości wykazują modele nawierzchniowe wykonane z tego surowca. Materace z pianki wysokoelastycznej mają ogromną przewagę nad tradycyjnymi wersalkami.

Przede wszystkim nie grożą nam przebijające się sprężyny, które mogą nie tylko zaburzać sen, ale w skrajnych przypadkach doprowadzić nawet do powstania ran na ciele. Sfatygowany układ sprężynowy ma również tendencję do wydawania dźwięków, niejednokrotnie na tyle głośnych, że zaczynają być uciążliwe. Materac z pianki wysokoelastycznej zapewniają też nieporównywalnie bardziej komfortowy i zdrowy sen. Zwykłe wersalki i tapczany wykazują się, bowiem elastycznością powierzchniową. Jest to cecha, która sprawia, że całe posłanie pracuje pod naciskiem ciała. Odczuwane jest to za szczególnie niewygodne, gdy posłanie służy dwóm osobom. Materac wysokoelastyczny cechuje się elastycznością punktową. Materiał odkształca się jedynie w miejscu nacisku ciała, ruch nie jest, więc odczuwany przez partnera. Pianka HR jest gwarantem optymalnego podparcia ciała, bez względu na pozycję, w której preferujemy spać. Kręgosłup zachowuje naturalne krzywizny, co pozwala mięśniom szkieletowym na odpoczynek. Nie grożą nam, zatem bóle pleców po wstaniu z łóżka. Żeby zapobiec nadmiernemu zapadaniu się cięższych partii ciała w materac, a więc zaburzaniu zdrowego ułożenia układu szkieletowego, można wybrać model wysokoelastyczny z trzema, pięcioma a nawet siedmioma strefami twardości. Gwarantują one dodatkowe podparcie, na przykład biodrom i ramionom. Nacięcia, dzięki którym profiluje się powierzchnię, zwiększają przewiewność materaca.

Dobra cyrkulacja powietrza jest niezwykle ważna. Dobrze wpływa na kondycję skóry i zmniejsza potliwość. Co ważne, ułatwia również odprowadzanie wilgoci z posłania. Gdyby nie było takiej możliwości w materacu mogłyby zbierać się i rozwijać alergeny. To kolejna przewaga pianki wysokoelastycznej nad zwykłymi łóżkami. Te, bowiem ze względu na wkład sprężynowy wchłaniały kurz i zanieczyszczenia dając dobre warunki do życia bakteriom, pleśniom, grzybom czy roztoczom. Materace wysokoelastyczne są idealnym rozwiązaniem dla alergików.

Wiele osób lubi czytać, czy oglądać w łóżku telewizję. Po niedługim czasie na zwykłych wersalkach czy tapczanach stawało się to niewygodne i wymagało podkładania poduszek czy zrolowanej pościeli. By zapewnić sobie komfort, coraz więcej osób decyduje się na stelaże regulowane. Bardzo dobrze sprawdzają się na nich materace z pianki HR. Cechują się jedną z najlepszych żywotności na rynku, długo, więc będą się opierać zniekształceniom.

Dodaj komentarz