Wersalka czy materac lateksowy?

Wielu z nas z dystansem podchodzi do zmian. No, bo jak już coś znamy to choćby nie do końca się sprawdzało, to przynajmniej wiadomo, czego się spodziewać. Są jednak takie sfery życia, w których warto spróbować nowszych rozwiązań, na przykład celem zapewnienia sobie zdrowia i dobrego samopoczucia. Czego nowego warto, zatem spróbować? Wiele korzyści może przynieść nam zmiana starej, sfatygowanej wersalki na materac lateksowy

Pianka lateksowa to materiał idealny do spania. Przede wszystkim charakteryzuje się świetną elastycznością punktową. Bez względu na obraną pozycję układ szkieletowy użytkownika ma zapewnione idealne podparcie. Naturalne krzywizny są zachowane, więc mięśnie odpoczywają. Powierzchnia pracuje jedynie w miejscu nacisku, dzięki czemu ruch nie przenosi się na cały materac. Ma to ogromny wpływ na komfort, gdy z posłania korzystają dwie osoby. Zmiana pozycji czy nocne wstawanie jednego z partnerów nie zakłóca odpoczynku drugiego. W przypadku wersalek czy tapczanów każdy ruch był bardzo intensywnie odczuwalny na całej powierzchni. Co więcej, za duży dyskomfort uznawać można było dźwięk wydawany przez pracujące sprężyny. W materacu z pianki lateksowej, z przyczyn oczywistych ten problem nie występuje nawet po długim użytkowaniu. Materac lateksowy ma jeszcze jedną znaczącą przewagę nad wersalkami, nie ma możliwości, że w nasze ciało zaczną wbijać się sprężyny, które przedostały się przez warstwę ochronną. Jeśli chcemy zoptymalizować nasz komfort i właściwości zdrowotne posłania to można kupić materac z pianki lateksowej uwzględniający strefy twardości.

Dużą wadą wkładu w wersalkach i tapczanach jest to, że pozostawiają wiele miejsca, gdzie mogą gromadzić się zanieczyszczenia. Kurz sam jest mocnym alergenem, a w połączeniu z odpadami organicznymi (na przykład martwym naskórkiem) tworzy dobre środowisko dla rozwoju roztoczy. Jeżeli do posłania dostała się wilgoć istnieje spore ryzyko, że świetne warunki życia zyskały pleśnie, grzyby czy bakterie. O ich obecności świadczyć może nieprzyjemny zapach, niejednokrotnie kojarzony ze starymi wersalkami.

Pianka lateksowa to materiał, który chroni posłanie przed rozwojem chorobotwórczych drobnoustrojów. Sam surowiec nie stanowi pożywki dla mikroorganizmów i nie pozwala na wchłanianie wewnątrz materaca zanieczyszczeń mogących służyć im za środowisko do życia. Pianka lateksowa ma dobrą przewiewność, dzięki czemu można mieć pewność, że w naszym łóżku nie zbiera się wilgoć. Ma to znaczenie dla zachowania higieniczności i wpływa na komfort snu. Dobra cyrkulacja powietrza zapewnia skórze uczucie świeżości i zmniejsza kłopoty z nadmiernym poceniem. Pianka lateksowa, by zapewniała idealną przewiewność powinna zawierać, co najmniej 20% naturalnego mleczka kauczukowego.

Materace lateksowe uważane są za najbardziej trwałe wśród wszystkich dostępnych modeli. Będą, więc inwestycją na długie lata. Można je stosować na stelażach regulowanych i modelach, które mają pojemnik na pościel. Schowek taki jest uważany przez wiele osób za duży plus wersalek.

Dodaj komentarz