Wersalka czy materac kieszeniowy?

Jeżeli do tej pory spaliśmy na wersalce, ale nadszedł czas wymiany posłania, warto rozważyć zakup łóżka z materacem. Dostępnych jest wiele modeli, na przykład takie, których wkład stanowią nowoczesne pianki. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy nie do końca jesteśmy przekonani do nowinek? Nie ma potrzeby zmuszać się do rozwiązań, które budzą w nas podejrzliwość. Z powodzeniem możemy zdecydować się na materac bonellowy, którego wkład opiera się na takim samym systemie, jaki zamontowany jest w tradycyjnych wersalkach czy tapczanach. Jeśli jednak chcemy zapewnić sobie idealne podparcie układu szkieletowego podczas snu i cieszyć się komfortowym wypoczynkiem, warto zastanowić się nad nowszą generacją materacy sprężynowych, czyli materacami kieszeniowymi.

W tych modelach sercem posłania jest system pojedynczych sprężyn w kształcie walca. Zamknięte są one w indywidualnych kieszonkach. Powierzchnia materaca nie tworzy jednolitej powierzchni, tylko odkształca się w miejscu nacisku. Właściwość ta nazywana jest elastycznością punktową. Cecha ta niesie ze sobą różnorakie korzyści. Przede wszystkim gwarantuje doskonałe dostosowanie się powierzchni do kształtu ciała, bez względu na obraną pozycję. Układ szkieletowy zachowuje naturalne krzywizny, dzięki czemu mięśnie grzbietu mogą odpocząć, gdyż nie ciąży na nich konieczność pracy celem utrzymania kręgosłupa w zdrowej i wygodnej pozycji. Sen na materacu kieszeniowym jest bardzo wygodny, szczególnie, gdy zdecydujemy się na model pokryty wysokiej jakości piankami: lateksową, termoelastyczną czy wysokoelastyczną.

Wkład zastosowany w wersalkach i tapczanach cechuje się elastycznością powierzchniową, ruchy ciała przenoszą się po całej powierzchni. Posłania te nie spisują się z tego powodu dobrze, jako rozwiązanie dla dwóch osób. Materace kieszeniowe są niezwykle wygodne, nawet w sytuacji, gdy służą parze. Elastyczność punktowa gwarantuje, bowiem, że zmiana pozycji przez jedną osobę nie będzie odczuwana przez partnera. Na wygodę formatki pocket sami mamy wpływ.

Wybierając model z większą ilością sprężyn na metr2 gwarantujemy sobie większy komfort i podparcie kręgosłupa. Model Pocket to 272 sprężyny/2. Wariant Multipocket to materace, w których na metrze2 posłania umieszczono 508 sprężyn. Najwyższą elastyczność punktową, a więc wygodę i świetne podparcie kręgosłupa zapewnimy sobie materac Luxpocket, który zwiera aż 1000 sprężyn na 1 metrze2 posłania.

Jeżeli po latach snu na niewygodnym tapczanie czy wersalce, chcemy zapewnić sobie dodatkowe korzyści zdrowotne to istnieje możliwość zakupu materaca kieszeniowego uwzględniającego strefy twardości. Podzielone są one na odcinki twardsze i o średniej twardości. Te pierwsze mają za zadanie zapobiegać nadmiernemu zapadaniu się cięższych części naszego ciała. Łatwiej, zatem zachować naturalne krzywizny kręgosłupa.

Kolejnym argumentem przemawiającym za zakupem materaca kieszeniowego, zamiast wersalki jest kwestia żywotności. Formatka pocket o wiele dłużej opierać się będzie odkształceniom, a więc stanowi lepszą inwestycję.

Dodaj komentarz