Wersalka czy materac bonellowy?

Przyszedł czas zmiany łóżka. Jest to nieuchronne, gdyż wszystkie sprzęty ulegają zniszczeniu. Zdecydować należy czy kupić wersalkę, czyli łóżko, które być może do tej pory służyło nam w sypialni. A może jednak lepiej wprowadzić pewną nowoczesność i zdecydować się na stelaż z materacem? Jeśli nie jesteśmy przekonani do zmiany posłania na inny rodzaj, warto jednak przemyśleć taki krok. 

Nie ma sensu się jednak całkowicie zmuszać do łóżka, które nas nie do końca przekonuje. Decydując się na materac bonellowy wybierzemy formę kompromisu, między tym, co znane, a rozwiązaniem nowszym. Modele te mają wkład działający na takiej samej zasadzie, co system we wnętrzu tradycyjnych wersalek. Sprężyny w kształcie klepsydr połączone są drutem, który tworzy jednolitą powierzchnię do snu. Można by było, więc zapytać, czemu więc nie zakupić wersalki czy tapczanu?

Materac bonellowy jest lepszym rozwiązaniem z kilku powodów. Przede wszystkim, chociaż oparty na takiej samej budowie, materace są o wiele lepsze gatunkowo, a co za tym idzie wytrzymalsze. Zapewniają, więc komfortowy sen, bez wiercenia się na zniekształconej powierzchni, przed długie lata. Główną zaletą wersalek jest ich stosunkowo niewielka cena. Jest ona jednak możliwa do osiągnięcia dzięki oszczędności na materiałach. Materace bonellowe zbudowane są z wysokiej jakości drutu. Przed zakupem możemy upewnić się czy wybrany model posiada sprężyny pięciozwojowe i czy drut ma średnicę 2,2 mm. Jeśli materac spełnia te kryteria możemy mieć pewność, że wybrane przez nas posłanie jest bardzo dobre gatunkowo. W nowoczesnych materacach spotyka się warstwę ochronną z wysokiej jakości filcu, który nie tylko zapewnia lepszą ochronę przed przebijaniem się pojedynczych sprężyn. Dodatkowo uzyskujemy lepsze utwardzenie powierzchni i nie jesteśmy narażeni na słuchanie odgłosów pracujących sprężyn. Dźwięki wydawane przez drut bywają bardzo kłopotliwe, gdy korzystamy z wersalek i tapczanów.

Kupując materac możemy zdecydować, z jakiego materiału wykonana będzie warstwa komfortu. Jeśli lubimy twarde posłania, lub cenimy sobie bardzo wysoką przewiewność, dobrym rozwiązaniem będzie mata kokosowa. Chcąc zapewnić sobie materac bardziej miękki i dający optymalne podparcie kręgosłupa podczas snu, do wyboru mamy wysokogatunkowe pianki: wysokoelastyczną, termoelastyczną lub lateksową. Jeśli szukamy maksymalnie taniego modelu nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać piankę poliuretanową. Bez względu na rodzaj obłożenia, formatka bonellowa należy do najtańszych modeli. Może być również zestawiana, jako jedyna z wszystkich materacy, ze stelażem twardym, co dodatkowo zmniejsza cenę skompletowania łóżka.

Pomimo zastosowania podobnego wkładu materac bonellowy wykazuje się o wiele większą żywotnością niż wersalki i tapczany. Będzie, więc inwestycją na dużo dłuższy okres czasu. Kupując ramę z materacem nie trzeba się martwić, że mechanizm składania się zepsuje i utrudni nam korzystanie z łóżka.

Dodaj komentarz