Materace termoelastyczne

Materace z pianki termoelastycznej uważane są za jedne z najlepszych na rynku. Materiał ten został wynaleziony w latach 70. przez badaczy z NASA. Pianka miała znaleźć zastosowanie podczas lotów w przestrzeń kosmiczną, by zapewnić wygodę astronautom. Inne nazwy tego materiału to lazy foam, czyli pianka leniwa, memory foam – pianka z pamięcią, lub pianka VISCO.

Materace wykonane z pianki termoelastycznej wykazują bardzo dobrą elastyczność punktową. Pod wpływem temperatury ciała powierzchnia posłania odkształca się, dostosowując do pozycji użytkownika. Kręgosłup zachowuje naturalny kształt, mięśnie odpoczywają. Dzięki temu rzadziej zmieniamy pozycję podczas snu, wypoczynek jest, więc efektywniejszy. Elastyczność punktowa to gwarancja, że użytkowanie materaca przez dwie osoby będzie komfortowe dla obojga. Zmiana pozycji jednego z partnerów nie powoduje ruchu całej powierzchni posłania, druga osoba nie będzie więc miała zaburzonego snu.

Pianka leniwa to dobre rozwiązanie dla osób zmagających się z kłopotami zdrowotnymi. Dzięki temu, że materiał dopasowuje się do ciała, szybciej obieramy wygodną pozycję. Zapobiega to kłopotom z zasypianiem. Materace z pianki termoelastycznej bardzo dobrze sprawdzają się użytkowane przez osoby, którym dokucza ból. Jeśli odczuwamy dyskomfort ze strony układu szkieletowego lub choroby stawów, posłanie to przynosi ulgę. W miejscu, gdzie występuje stan zapalny ciało jest bardziej rozgrzane. Powierzchnia materaca pod wpływem temperatury bardziej się odkształca, zmniejszając ucisk a tym samym łagodząc ból. Pianka VISCO charakteryzuje się porowatą strukturą. Budowa ta, w połączeniu z redukcją nacisku na poszczególne części ciała, korzystanie wpływa na przepływ krwi. Materac ten będzie, zatem dobrym rozwiązaniem dla osób z chorobami układu krążenia.

Pianka termoelastyczna jest materiałem o właściwościach przeciwodleżynowych. Sprawdzi się, więc jako posłanie dla osób zmuszonych do długiego przebywania w łóżku. Modele z pianki leniwej polecane są rekonwalescentom czy osobom starszym. W tym przypadku istotny jest również fakt, iż materace termoelastyczne mogą być użytkowane na stelażach regulowanych. Pianka z pamięcią dobrze wpływa na komfort kobiet ciężarnych i tych, które są w okresie połogu. Materac termoelastyczny gwarantuje komfort ciału, zmagającemu się w takiej sytuacji ze sporym obciążeniem.

By podkreślić dobroczynne właściwości materacy z pianki VISCO pamiętajmy, że wymagają one stelaży elastycznych. Przedłuża to również ich żywotność. Materace te powinny być użytkowane w pomieszczeniach, gdzie temperatura nie przekracza 23oC. Pianka termoelastyczna nie jest zalecana osobom, które intensywnie się pocą w nocy.

Dodaj komentarz