materace sprężynowe - różnica między bonellowymi a kieszeniowymi

Materace sprężynowe – różnica między bonellowymi a kieszeniowymi.

Materace sprężynowe wciąż są popularnym rozwiązaniem zapewniającym komfortowy i zdrowy sen. Zapewne w dużej mierze jest to zasługą szerokiego wyboru modeli z wkładem sprężynowym, które możemy wybrać. W zależności od indywidualnych potrzeb i budżetu mamy do wyboru materace bonellowe i kieszeniowe.

Formatka bonellowa jest rozwiązaniem niezwykle wytrzymałym, niewymagającym jednocześnie dużych nakładów finansowych. Wkład w tych materacach stanowi system sprężyn w kształcie klepsydr, które są połączone ze sobą drutem tak, że tworzą jednolitą płaszczyznę. Nadaje to materacowi elastyczność powierzchniową, czyli właściwość, która sprawia, że użytkownik, nawet bardzo tęgi, nie zapada się nadmiernie w posłanie. Dzięki rozkładaniu się ciężaru po całej płaszczyźnie wkład zużywa się równomiernie. Materace można nabyć z różnymi rodzajami obłożeń. Modele te są wskazane dla osób śpiących w pojedynkę. Są to modele raczej twardsze, więc będą odpowiednie dla osób lubiących takie posłania i tych, których waga ciała jest większa. Materace bonellowe niejednokrotnie są wybierane do sypialni dzieci, które weszły w wiek szkolny, gdyż za sprawą dużej wytrzymałości stanowią bezpieczne rozwiązanie na długie lata. Powierzchnia będzie, bowiem długi czas opierała się podskokom i fikołkom.

Materace kieszeniowe można określić, jako bardziej uniwersalne, gdyż za sprawą elastyczności punktowej sprawdzają się zarówno w charakterze posłania dla singla, jak i pary. Właściwość tę formatce kieszeniowej nadaje system indywidualnie pracujących sprężyn, które zamknięte są w osobnych kieszonkach. W zależności od potrzeb i stanu domowych finansów można nabyć model Pocket, gdzie na 1 metrze2 materaca znajdują się 272 kieszeniowe sprężyny, wariant Multipocket (508 sprężyn/m2) albo Luxpocket, w którym na 1 metrze2 znajduje się aż 1000 sprężyn. Warto pamiętać, że im więcej sprężyn w materacu, tym więcej punktów podparcia zyskuje nasze ciało. Co za tym idzie, powierzchnia lepiej dostosowuje się do pozycji naszego ciała, dając optymalne podparcie układu szkieletowego. Kiedy kręgosłup jest podtrzymywany tak, że zachowane są naturalne krzywizny mięśnie mogą odpocząć, więc budzimy się wolni od bólu pleców i karku. Najbardziej ekskluzywne są, więc modele Luxpocket. Biorąc pod uwagę fakt, że, podobnie jak w przypadku materacy bonellowych, możemy wybrać materiał stanowiący warstwę komfortu, możemy nabyć naprawdę niezwykle komfortowe posłanie. Oczywiście, to system kieszeniowych sprężyn nadaje materacowi elastyczność punktową, która nie tylko zapewnia wygodny sen jednej osobie. Cecha ta sprawia, że formatka kieszeniowa jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla par. Powierzchnia ugina się tylko w miejscu nacisku, więc ruch nie powoduje ruchu płaszczyzny na całym materacu. Zmieniając pozycję, czy wstając w nocy, nie zachodzi obawa, że zbudzimy partnera. Nawet, jeśli pomiędzy użytkownikami występuje spora różnica wagi ich wypoczynek nie będzie zaburzony. Osoba tęższa nie spowoduje odkształcenia powierzchni w taki sposób, żeby lżejsza druga połowa staczała się na jej czy jego stronę.

Dodaj komentarz