Materace poliuretanowe

Materace poliuretanowe – niedoceniane posłania.

Materace poliuretanowe ostatnimi czasy tracą na popularności. Oczywiście, współcześnie dostępne są materiały przewyższające piankę poliuretanową pod kątem właściwości, zwłaszcza wytrzymałości. Wiele jednak osób uważa, że niska cena tych materacy świadczy o kiepskiej jakości, co nie do końca jest prawdą. Modele poliuretanowe zapewniają dobre podparcie układowi szkieletowemu użytkownika. Kręgosłup jest prawidłowo podparty, a naturalne jego krzywizny zachowane. Dzięki temu układ mięśniowy nie jest zmuszony do intensywnego wysiłku w nocy, tylko może się zregenerować. To właśnie sprawia, że wstajemy rano wolni od dolegliwości bólowych pleców i karku.

Pianka poliuretanowa jest dość przewiewna, dzięki czemu z wnętrza materaca odprowadzana jest wilgoć (na przykład pot). Jednocześnie struktura materiału nie pozwala na wchłanianie do wnętrza zanieczyszczeń. Ma to ogromne znaczenie, gdyż nie tylko podnosi higieniczność posłania, ale również bezpieczeństwo jego użytkowania. Kurz, martwy naskórek i inne zabrudzenia w połączeniu z wilgocią stanowiłyby idealne warunki do rozwoju pleśni, grzybów, bakterii czy roztoczy. Mikroorganizmy te mogą pogorszyć stan skóry czy układu oddechowego nawet zdrowego człowieka. W przypadku alergików czy astmatyków mogą stanowić nawet zagrożenie życia. Materace poliuretanowe stanowią, więc bardzo dobre, bezpieczne rozwiązanie dla osób zmagającym się z uczuleniami. W tym przypadku niska cena może stanowić bardzo dużą zaletę, gdyż nawet nie dysponując wielką sumą gotówki możemy nabyć zdrowe posłanie. W przeciwnym razie, biorąc pod uwagę względy finansowe, skazani bylibyśmy na materace bonellowe, a wkłady sprężynowe są dobrym składowiskiem wspomnianych wyżej zanieczyszczeń, więc w konsekwencji i alergenów.

Jeśli już jest mowa o niewygórowanej cenie, to właściwość ta może być poszukiwana w wielu sytuacjach. Co prawda, żywotność materacy poliuretanowych jest niska, w porównaniu z innymi modelami, ale w przypadku posłań dla dzieci ma to znaczenie drugorzędne. Maluch może łatwo trwale zabrudzić swoje łóżeczko, a zakup materaca poliuretanowego nie nadwyręży naszego budżetu. Podobnie sprawa może wyglądać, kiedy mamy w domu zwierzaki. Kiedy pupil przegryzie, podrapie czy zamoczy nasze posłanie będziemy mogli wymienić materac, bez chęci wymiany swojego psa czy kota.

Była już mowa o dobrym podtrzymywaniu układu szkieletowego. Dzieje się tak za sprawą elastyczności punktowej. Powierzchnia ugina się jedynie pod ciężarem użytkownika, bardzo szybko reagując na jej czy jego zmianę pozycji. Elastyczność punktowa sprawia również, że pianka poliuretanowa dobrze sprawdza się w materacach dla par. Jeśli, więc jesteście młodym małżeństwem „na dorobku” model poliuretanowy może stanowić bardzo dobre rozwiązanie.

Materace poliuretanowe są świetnym rozwiązaniem, jako akcesorium dla gości, na działkę lub jako awaryjne. Bez dużych nakładów pieniężnych możemy mieć w domu zapasowe posłanie. Materaca sprężynowego nie da się tak łatwo przechować (nie mogą stać pionowo), a modele z droższych pianek szkoda by było trzymać na strychu, a nie użytkować.

Dodaj komentarz