Odświeżamy sypialnię.

Zmiany są dobre, szczególnie te wykonywane na wystroju mieszkania. Możemy na nowo poukładać przestrzeń wokół siebie, zmienić rozstaw mebli na bardziej wygodny, czy pomalować ściany na przyjemny kolor. Zmiany w sypialni są szczególnie mocno odczuwane, gdyż jest to pomieszczenie, które ma nam zapewnić spokój i wyciszenie. Jeśli zaczynamy coraz gorzej sypiać może jest to znak, żeby zmodyfikować, co nieco swoją przestrzeń do snu

O zaburzenia snu, jeżeli nie wynikają ze stresów, w pierwszej kolejności należy obwiniać łóżko. Jeśli budzimy się w nocy, nie możemy się wyspać, a po wstaniu czujemy się obolali, warto zastanowić się nad zmianą materaca. Dobre posłanie to takie, które zapewnia nam odpowiednie podparcie kręgosłupa. Jeżeli układ szkieletowy zachowuje, bez względu na pozycję, naturalne krzywizny mięśnie mogą odpocząć, a my nie budzimy się „połamani”. Dobry materac to też taki, w przypadku podwójnego łóżka, który wykazuje się wysoką elastycznością punktową. Dzięki tej właściwości powierzchnia materaca ugina się tylko w miejscu nacisku ciała, a nie odkształca się na całej powierzchni. Zapewnia to ochronę jednej osoby przed odczuwaniem ruchów partnera. Jeśli jesteśmy osobą, która lubi spać na twardej powierzchni, chce materaca wytrzymałego, mającego służyć tylko jednej osobie, można zastanowić się nad zakupem materaca bonellowego. Dla osób, które preferują bardziej miękkie posłania, potrzebują materaca dla pary lub wymagają optymalnego podparcia kręgosłupa, polecane będą materace kieszeniowe lub modele wykonane z wysokogatunkowych pianek. Materiał termoelastyczny, lateksowy lub wysokoelastyczny będzie bardzo dobrym rozwiązaniem dla alergików, gdyż surowce te nie pozwalają na rozwój alergenów w posłaniu.

Zmieniając wystrój sypialni warto zwrócić uwagę na urządzenia elektroniczne. Zalecane jest, by laptopy czy telewizory umieszczane były w innych pomieszczeniach. Dźwięki, które wydają podczas pracy mogą dekoncentrować, a spokój umysłu jest bardzo ważny dla zachowania higieny snu. Jaskrawe światło, które wydzielają ma sztuczny, niebieski poblask działa na nas pobudzająco. Najbardziej do sypialni polecane jest światło łagodne, żółte.

Ważne jest, żeby układ mebli był dogodny. Szczególnie istotne jest, by można było swobodnie korzystać z łóżka. Celem zapewnienia sobie bezpieczeństwa, na przykład, gdy będziemy wstawać w nocy. Meble powinny być tak ustawione by zminimalizować ryzyko potknięcia.

Jeżeli przyczyną, dla której zmieniamy układ sypialni jest fakt, że musi znaleźć się w nim miejsce na kącik dla noworodka pamiętać warto o kilku kwestiach. Przede wszystkim, najważniejszymi sprzętami będzie dziecięce łóżeczko, przewijak i komoda, w której można trzymać najważniejsze rzeczy malucha. Meble powinny być rozstawione tak, by łatwo było między nimi manewrować nawet z dzieckiem na ręku. Świetną sytuacją będzie, gdy w sypialni zmieści się również wygodny fotel umożliwiający karmienie. Przydatna będzie też nocna lampka, dająca ciepłe światło.

Dodaj komentarz