Najlepsze materace dla zwierzolubów.

Wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez zwierząt. O ile jednak złota rybka, hodowla patyczaków czy chomik w klatce, nie mają większego kontaktu z naszym łóżkiem to już właściciele psów czy kotów powinni wziąć pod uwagę obecność zwierzaka przy wyborze materaca. Mowa, oczywiście o sytuacjach, gdy czworonóg jest niewychodzący lub ma przyzwolenie na spanie z właścicielem. 

Materac, który mamy dzielić ze zwierzakiem powinien być wykonany z materiałów nieprzepuszczających do wnętrza posłania zanieczyszczeń. Koci czy psi naskórek, podobnie jak ludzki, jest doskonałym pożywieniem dla roztoczy. Lepiej, więc zrezygnować z modeli sprężynowych, w których wnętrzu znajdzie się wiele przestrzeni dla kurzu, zanieczyszczeń organicznych i sierści, która sama może powodować reakcje uczuleniowe. W środowisku takim, szczególnie, gdy do materaca dostanie się wilgoć, sprzyjające środowisko do rozwoju zyskają nie tylko roztocza. W tak zabrudzonym posłaniu znaleźć można również pleśń, grzyby i bakterie.

Pianki są dobrym rozwiązaniem, gdyż chronią nasze łóżko przed rozwojem alergenów. Warto rozważyć ich zakup też, dlatego, że zapewniają komfortowy i zdrowy sen, bez względu na to czy śpimy sami czy z partnerem. Materace piankowe gwarantują dobre podparcie kręgosłupa. Układ szkieletowy zachowuje naturalne krzywizny, dzięki czemu mięśnie mogą się zregenerować po całym dniu.

Pianki wysokoelastyczna, lateksowa i termoelastyczna są niezwykle wytrzymałe i wygodne. Charakteryzują się wysoką elastycznością punktową, co może być dodatkową zaletą, gdy pozwalamy spać na posłaniu psu, który należy do raz dużych. Podobnie, bowiem jak partner, jego ruchy mogłyby zakłócać nam sen, gdyby efekt falowania przenosił się po całym posłaniu. Jeśli jesteśmy właścicielami małego kociaka czy szczenięcia, warto przemyśleć zakup materaca z pianki poliuretanowej. Modele te zapewniają dobre podparcie kręgosłupa i są stosunkowo tanie. Może być to niezwykle ważną zaletą, gdy zdarzy się, że nasz uczący się dopiero zasad higieny zwierzak zamoczy nam materac. Koty i psy, w okresie swojego dzieciństwa, mają również duże skłonności do niszczenia wyposażenia mieszkania. Z podobnego powodu warto przemyśleć zakup materaca poliuretanowego, gdy zdarza się nam zostawić biegającego samopas po domu królika czy szynszyla. Wysokogatunkowe pianki są, bowiem wytrzymałe, jednak cecha ta nie odnosi się do ingerencji małych pazurków czy ząbków. Materac poliuretanowy może być często zmieniany bez rujnowania budżetu domowego.

Jeśli na naszym posłaniu ma spać również zwierzę, musimy zadbać szczególnie uważnie o zachowanie higieny. Zdejmowane pokrowce, czy nakładki są niezbędne. Dzięki częstemu praniu utrzymamy czystość łóżka. Jest to ogromnie ważne, szczególnie, gdy nasze zwierzę wychodzi na dwór. Jeśli chcemy korzystać z wysokogatunkowych pianek i zmniejszyć ryzyko ich zniszczenia, warto przemyśleć zakup materaca nawierzchniowego. Podobnie jak pokrowce i nakładki, taki model ułatwi utrzymanie higieny i dodatkowo zwiększy komfort użytkowania posłania.

Dodaj komentarz