mata kokosowa, materac kokosowy

Kupujemy materac kokosowy – wszystko o matach kokosowych

Mata kokosowa to naturalny materiał. Włókna pozyskiwane ze skorupy orzecha kokosowego łączone są ze sobą przy użyciu mleczka kauczukowego. Materiał ten używany jest, jako obłożenie materaca. Stosuje się go najczęściej w materacach bonellowych, ale znaleźć można posłania będące połączeniem maty kokosowej z piankami czy lateksem.

Na materac z matą kokosową powinny zwrócić uwagę osoby preferujące twarde podłoże do snu. Materac bonellowy z zasady jest dosyć twardy, jeśli zastosuje się na nim obłożenie w postaci maty kokosowej będzie to idealny model dla osoby o dużym ciężarze ciała. Pamiętać jednak należy, że materiał ten zwiększy elastyczność powierzchniową materaca, kosztem elastyczności punktowej. Materac będzie przenosił ruchy ciała użytkownika na całą powierzchnię. Nie jest to, więc dobry wybór, gdy z materaca mają korzystać dwie osoby.

Zastosowanie maty kokosowej zwiększa odporność materaca na odkształcenia. Jeśli ten materiał zastosowany jest w materacu sprężynowym, minimalizowane jest zagrożenie przebicia drutu na powierzchnię.

Mata kokosowa jest materiałem naturalnym, który nie posiada w sobie składników mogących podrażnić skórę czy układ oddechowy śpiącego. Dobrze przepuszcza powietrze, dzięki czemu użytkownik mniej się poci. Mata kokosowa nie blokuje cyrkulacji powietrza wewnątrz materaca. Wilgoć jest odprowadzana, dzięki czemu nie tworzy się środowisko dla rozwoju bakterii i pleśni. Uważa się, że mata kokosowa jest materiałem niwelującym niekorzystne oddziaływania żył wodnych i pól elektromagnetycznych.

Jak już zostało wspomniane wyżej, oprócz materacy bonellowych, matę kokosową można zakupić w zestawie z różnymi materiałami. Dla dziecka możemy kupić dwustronny materac. Warstwa kokosowa zapewni podparcie kręgosłupowi malucha a warstwa z łuski gryczanej dobrze pochłania wilgoć. Stosując połączenie maty kokosowej z pianką lateksową zapewniamy sobie dobre podparcie i wygodę. Mata kokosowa zapewnia odpowiednią twardość. Pianka lateksowa cechuje się wysoką elastycznością punktową, dostosowuje się do pozycji ciała. Kręgosłup ma zagwarantowaną odpowiednią pozycję, dzięki czemu sen jest zdrowy.

Dodaj komentarz