Wersalka czy materac piankowy – co jest lepsze dla dwojga?

Zakochanie to nie tylko motylki w brzuchu. To również chęć spędzania ze sobą każdej wolnej chwili, w dzień i w nocy. Żeby móc w pełni cieszyć się ze wspólnego snu trzeba wybrać odpowiednie łóżko, gdyż wspólne użytkowanie stawia przed materacem dodatkowe wyzwania. Jeżeli im nie sprosta, mogą boleśnie odczuć to użytkownicy. 

Łóżko dla dwojga musi zapewnić zdrowe podparcie obojgu partnerom. Powierzchnia powinna być wytrzymała, gdyż zmagać się będzie z większymi obciążeniami niż materac dla jednej osoby. Dobre posłanie dla par to też takie, które gwarantuje komfortowy sen.

Wybierając sprzęt do spania dla dwóch osób lepiej zrezygnować z tradycyjnych wersalek. Nawet modele produkowane na dzień dzisiejszy mają żywotność nieporównywalnie niższą niż jakikolwiek materac, szczególnie, gdy wybierzemy model z wysokogatunkowych pianek. Aby tradycyjne wersalki się sprzedawały producenci starają się obniżyć ostateczną cenę produktu. To jednak jest możliwe do uzyskania, jedynie poprzez oszczędność na materiałach. Niskie gatunkowo surowce, na przykład drut, sprawiają, że powierzchni szybko się odkształca. Mogą przebijać się pojedyncze sprężyny, a praca drutu niejednokrotnie wiąże się z koniecznością znoszenia głośnych dźwięków. Kłopot ten, oczywiście, nie występuje w materacach piankowych. Modele te są bardzo wytrzymałe, szczególnie te wykonane z pianki lateksowej i wysokoelastycznej. Wkład w wersalkach nie gwarantuje elastyczności punktowej, która jest niezwykle ważna w materacach dla par. Na tradycyjnych łóżkach każdy ruch jednej osoby jest odczuwalny na całej powierzchni, co znacząco zmniejsza komfort drugiej osoby.

Materace z wysokogatunkowych pianek gwarantują bardzo dobrą elastyczność punktową. Nawet, jeśli jeden z partnerów będzie się intensywnie obracał na łóżku, powierzchnia nie przeniesie ruchu na stronę partnera. Elastyczność punktowa jest również gwarancją idealnego podparcia układu szkieletowego. Bez względu na obraną pozycję, kręgosłup zachowuje naturalne krzywizny. Mięśnie mogą odpocząć. Wstajemy wypoczęci i odprężeni.

Modele piankowe mają jeszcze jedną, dużą przewagą nad tradycyjnymi wersalkami. Nie wchłaniają zanieczyszczeń ani kurzu, co więcej świetnie odprowadzają wilgoć, dzięki czemu nie stanowią środowiska dla rozwoju grzybów, pleśni, bakterii ani roztoczy. Bardzo dobrze, więc sprawdzą się, jako posłanie dla alergików.

Wybierając materac lateksowy i wysokoelastyczny, jak już wspomniano wyżej, mamy gwarancję bardzo długiej żywotności posłania. Jednak decydując się na model lateksowy zawracajmy uwagę, by zawartość naturalnego mleczka kauczukowego stanowiła, co najmniej 20% zawartości. Wtedy możemy mieć pewność, że nasze posłanie jest przewiewne.

Pianka termoelastyczna będzie idealnym rozwiązaniem dla osób zmagających się z kłopotami zdrowotnymi. Dzięki temu, że pianka termoelastyczna odkształca się pod wpływem temperatury zmniejsza nacisk w miejscu występowania stanu zapalnego, a więc łagodzi ból. Poprawia również krążenie, działa przeciwodleżynowo i daje uczucie niezwykłego otulenia.

Dodaj komentarz