Najlepsze rodzaje materaców dla par

Najlepsze rodzaje materaców dla par

Wybór odpowiedniego materaca gwarantuje nie tylko dobry sen, ale wpływa też na samopoczucie czy wręcz zdrowie. Kupując materac dla jednej osoby kierujemy się osobistymi preferencjami, dotyczącymi choćby twardości. Czym się jednak kierować, gdy użytkownikami mają być dwie osoby?

Dobry materac musi nie tylko gwarantować dobre oparcie dla kręgosłupa, ale również maksymalnie łagodzić ruchy drugiej osoby. Szczególnie istotne jest to w przypadku, gdy waga partnerów znacząco się różni.

Decydując się na materac sprężynowy pary powinny skłaniać się ku materacom kieszonkowym. Formatkę pocket, czyli system walcowatych sprężyn w osobnych kieszeniach. Rozwiązanie to sprawia, że każda sprężynka ugina się indywidualnie pod naciskiem ciała. Dzięki temu materac zapewnia nie tylko naturalne i komfortowe ułożenie ciała, ale także nie przenosi ruchów jednej osoby na całą powierzchnię. Decydując się na materac kieszonkowy warto zwrócić uwagę na fakt, że występują one w trzech wariantach: pocket posiada 272 sprężyny na m2, multipocket to 508 sprężyn/m2 a luxpocket posiada 1000 sprężyn/m2. Obok ilości sprężyn zastanowić się warto nad rodzajem obłożenia, np. pianka lateksowa będzie trwalszym i lepiej dopasowującym się rozwiązaniem niż pianka poliuretanowa.

Wybierając spośród materacy piankowych partnerzy powinni zwrócić uwagę na takie, które wykonane są z pianki lateksowej. Dobra elastyczność punktowa takich produktów pozwala na prawidłowe ułożenie kręgosłupa podczas snu, co wpływa nie tylko na samopoczucie, ale i zdrowie. Materiał ten wykazuje bardzo dobre właściwości amortyzujące, dzięki czemu ruchy jednego partnera nie przeszkadzają drugiej osobie. Dodatkową zaletą materacy z pianki lateksowej jest fakt, że materiał ten jest antybakteryjny i antyalergiczny.

Parom dobrze służyć mogą również materace z pianki termoelastycznej. Materiał ten dostosowuje się do kształtu ciała pod wpływem wytwarzanej przez nie temperatury. Zapewnia to komfort snu, dzięki dostosowaniu się materaca mięśnie odpoczywają co znacząco zmniejsza częstotliwość zmiany pozycji. Pianka termoelastyczna minimalizuje również odczuwanie ruchów jednej z osób przez drugą.

Dodaj komentarz