Jaki materac dla singla wybrać

Jaki materac dla singla wybrać?

Jeśli chcemy kupić materac dla singla mamy szerokie pole do popisu. W zasadzie nie mamy żadnych ograniczeń oprócz osobistej zachcianki i zasobności portfela.

Jeżeli szukamy, na przykład modelu ekonomicznego możemy zdecydować się na model bonellowy lub poliuretanowy. Ten pierwszy sprawdzi się, jako inwestycja na długie lata. Modele te są niezwykle wytrzymałe. Ze względu na dość wysoką twardość najlepsze będą dla użytkowników ceniących sobie takie powierzchnie do wypoczynku oraz osób tęższych. Nawet osoba o sporej masie ciała nie będzie miała kłopotu z nadmiernie zapadającą się powierzchnią. Ciężar rozprowadzany jest po całej płaszczyźnie, co jednocześnie zwiększa żywotność posłania. Materace poliuretanowe są zdecydowanie mniej wytrzymałe, jednak będą wygodnym rozwiązaniem dla osób lubiących zwierzęta lub roztrzepanych. Masz kociaka, który drapie wszystko oprócz drapaka? Twój pies gryzie wszystko, co tylko nie jest przeznaczoną do tego zabawką? Szczurek ucieka z klatki i próbuje zrobić sobie schronienie w materacu? To żaden problem. W końcu cena materacy poliuretanowych jest tak niewygórowana, że będziesz mógł zmienić sobie posłanie bez chęci mordu ukochanego pupila. A może zdarza Ci się jeść w łóżku i czasem coś Ci spadnie? Albo zdarza Ci się usnąć z kubkiem herbaty w dłoni? Jak coś się zabrudzi czy wyleje to najwyższej kupisz nowy materac bez konieczności przymusowego postu.

Gdy jesteś człowiekiem statecznym, poukładanym i mającym grzeczne zwierzęta możesz zainwestować w materac, który będzie służył Ci szereg lat. Modele wysokoelastyczne i lateksowe są bardzo wytrzymałe. Co więcej, pamiętaj, że modele piankowe są szczególnie polecane osobom zmuszonym żyć z alergią. Materace te są, bowiem higieniczne, antyalergiczne i antygrzybiczne (szczególnie lateksowe). Posłania piankowe dobrze odprowadzają wilgoć z wnętrza nie pozwalając jednocześnie na wchłanianie zanieczyszczeń, kurzu czy sierści. Roztocza, pleśnie i grzyby nie mają, więc środowiska do rozwoju.

Zmagasz się z bólem? Jesteś po kontuzji? Przemyśl zakup materaca termoelastycznego. Pozwoli Ci on uwolnić się od nieprzyjemnych dolegliwości. Pianka VISCO odkształca się pod wpływem temperatury ciała, dopasowując idealnie do obranej pozycji, więc kręgosłup zachowuje naturalne krzywizny, a mięśnie odpoczywają. Co więcej, miejsca zmienione chorobowo są cieplejsze, więc powierzchnia ugina się pod nimi głębiej, co zmniejsza ucisk i przynosi ulgę w bólu. Materace termoelastyczne mają również właściwości przeciwodleżynowe i poprawiają krążenie krwi.

Chcesz zapewnić sobie prawdziwy luksus? Kup sobie materac kieszeniowy typu Luxpocket lub model lateksowy wykonany w 100% z bloku pianki naturalnego lateksu. Każdy z tych materacy zapewni Ci niepowtarzalny komfort i zdrowy sen. Materace kieszeniowe mające mniej sprężyn na 1 metrze2 są tańsze i mniej ekskluzywne, lecz mogą również stanowić wygodne rozwiązanie do sypialni.

Dodaj komentarz