Jaki materac dla dziecka wybrać?

Dzieci, dzieciaczki, dzieciunie… Każdy, kto ma lub miał w domu małego szkraba wie, że wiąże się to z szeregiem niepowtarzanych radości. Jednak zdajemy sobie sprawę, że (jak śpiewamy w znanej piosence) życie to nie jest bajka, więc aby cieszyć się wesołym bobasem musimy sprostać wielu wymogom. Przede wszystkim, maluchowi należy zapewnić odpowiednie miejsce do wypoczynku.

Jeśli ktoś w dobrej wierze zaoferuje nam używaną, ale zadbaną drewnianą ramę do łóżeczka to bardzo fajnie. W sytuacji, gdy do tejże ramy w formie gratisu możemy zyskać używany materacyk lepiej ładnie podziękować i tenże przedmiot po cichutku wynieść na śmietnik, zrobić z niego posłanie dla domowego pupila czy wykorzystać w każdy inny sposób niż położenie go w łóżeczku. Materac dla dziecka powinien być nowy, bo z materacami jest trochę jak z bielizną. Niby można pożyczyć i założyć cudzą, ale jakoś nie wypada.

Swojemu małemu szczęściu w początkowym okresie życia najlepiej zapewnić materacyk dość twardy. Nie za bardzo, nie za mało, lecz w sam raz. Najlepiej sprawdzają się materace piankowe. Dzięki nim nie tylko zapewniamy kręgosłupowi dziecka zdrowe podparcie i wygodę podczas wielu przeleżanych godzin, ale również ochronę przed alergenami. Dzięki wysokiej przewiewności oraz budowie materiału modele te nie pozwolą by oprócz malucha z materaca korzystały roztocza, grzyby, bakterie ani pleśnie. Wybierając materace dla dzieci nie musimy mieć budżetu Rockefellerów by kupić dobry produkt. Oczywiście, nabywając materacyk lateksowy czy wysokoelastyczny zyskujemy produkt bardziej wytrzymały. Jeśli chcemy kupić materac równie wygodny ale tańszy, możemy wybrać typowe dla dzieci materacyki z pianki poliuretanowej. Maluch wciąż będzie miał zapewniony komfort, a szybsza konieczność jego wymiany nie spowoduje wyssania naszego portfela niczym butelek na reklamach napojów. Entuzjastom materiałów ekologicznych pozwolę sobie zwrócić uwagę na materace z matą kokosową. Ten naturalny surowiec nadaje właściwą twardość powierzchni i dzięki bardzo dobrej cyrkulacji powietrza pozwala ciału malucha cieszyć się dostępem do świeżego powietrza. Nawet podczas upałów skóra dziecka pozostanie sucha i pociecha nie będzie pocić się niczym kot w fabryce włóczki.

Materac dziecięcy piankowy TYGRYSEK sleep o'clock
Materac dziecięcy piankowy TYGRYSEK sleep o’clock

Kiedy dziecku przybywa lat, a ubywa miejsca w łóżeczku czas pomyśleć nad zmianą łóżka. Mały człowiek, który osiągnął wiek szkolny zapewne będzie mieć już własne zdanie na każdy temat. Sam lub sama, wie, jaką chce obejrzeć bajkę, jaki wybrać dodatek na kanapkę i wyjaśnić, dlaczego szuflada w sypialni to najlepsze miejsce na przechowywanie domowego chomika. Jeżeli dziecko stwierdzi, że najwygodniejsze są miękkie materace to warto wziąć to pod uwagę. Gdy powie, że woli wypoczywać na twardszych powierzchniach również nie bagatelizujmy tego. Wszak to maluch będzie spał na materacu wiele godzin i zapewne jeszcze na nim jadł, odpoczywał czy się bawił. W sypialni alergika lepiej pozostać przy materacach piankowych, jeśli dziecko nie zmaga się z uczuleniami można pomyśleć o modelu bonellowym. Materace bonellowe są bardzo wytrzymałe, więc długo będą znosić używanie w charakterze trampoliny. Stanowią, więc ekonomiczne i bezpieczne rozwiązanie do łóżeczka małego rozrabiaki.

No dobrze, ale gdzie znaleźć te wszystkie opisane materace? Najlepiej w sklepie internetowym www.sleepoclock.pl, który posiada bardzo szeroki wybór materacy dziecięcych. Znajdziecie tu podstawowe materace piankowe, modele z dodatkową matą kokosową, czy pianką lateksową lub termoelastyczną. Przy wyborze materaców dla starszych dzieci, można zaglądnąć do kategorii modeli bonellowych. W sklepie Sleep o’clock, znajduje się szeroka gama tych materacy w różnych wersjach twardości  i z różnymi dodatkami. Pamiętajmy też o własnych potrzebach i wygodzie – rodzicom też należy się komfortowy sen 😉 Może podczas poszukiwań materaca dla maluszka i Wam wpadnie w oko nowy materac? Podpowiem tylko, że w sklepie Sleep o’clock znajdziecie specjalną kategorię LOVE dedykowaną dla par.

Materace dla dzieci sleep o'clock
Materace dla dzieci sleep o’clock

Dodaj komentarz