Materacowe rewolucje.

W świecie materacy, podobnie jak w każdej innej dziedzinie techniki, następują zmiany. Wprowadza się nowe rozwiązania i materiały, które mają zapewnić użytkownikom jeszcze większe korzyści. Nie znaczy to, oczywiście, że wszystko, co stare jest spisane na bezpowrotne zatracenie.

Dawniej materace i łóżka z wkładem bonellowym były bardzo częstym widokiem w domach i mieszkaniach. Niestety, wielu osobom kojarzą się one z wystającymi drutami i głośną pracą sprężyn. Warto jednak bezwzględnie nie odrzucać takich modeli. Współczesne materace bonellowe są wykonane z najwyższej jakości materiałów. Gwarantuje to nie tylko komfort użytkowania, ale również bardzo długą żywotność posłania. Materace te są raczej twarde, będą, więc stanowić zdrowe i wygodne rozwiązanie dla osób puszystych, które śpią w pojedynkę.

Ulepszoną wersją formatki bonellowej są materace kieszeniowe. Walcowate sprężyny zamknięte w pojedynczych kieszonkach pracują niezależnie od siebie. Gwarantują, więc użytkownikowi optymalne podparcie kręgosłupa, bez względu na to czy z łóżka korzysta jedna osoba, czy dwie. Dzięki elastyczności punktowej, ruch jednej z osób nie zakłóca snu partnera, nawet, gdy różnica masy ciała użytkowników jest spora. Kupując materac kieszeniowy warto pamiętać, że im większa ilość sprężyn na metr2, tym wygodniejszy i zdrowszy sen. W zależności od preferencji i zasobności portfela, można wybrać model Pocket (272 sprężyny/m2), Multipocket (508 sprężyn/m2) lub Luxpocket, czyli aż 1000 sprężyn na 1metrze2 posłania.

Obok materaca bonellowego, dawniej prym wiodła pianka poliuretanowa. Materiał ten ma, co prawda nieco gorsze właściwości niż materiały współczesne, czyli pianka lateksowa, termoelastyczna i wysokoelastyczna, ale wciąż znajduje spore wzięcie. Przede wszystkim, materiał zapewnia dobre podparcie ciała i ochronę przed rozwojem alergenów. Ma krótszą żywotność, ale jest to zrekompensowane niską ceną. W razie potrzeby posłanie może być zmienione bez konieczności nadwyrężania domowego budżetu. Z tego powodu pianka poliuretanowa jest chętnie kupowana do łóżeczek dziecięcych, czy przez ludzi, którzy mają kociaka czy szczeniaka. Szkody wyrządzone przez zwierzę, uczące się dopiero zachowania w domu, mogą być szybko naprawione poprzez zakup nowego materaca.

Wysokogatunkowe pianki dają bardzo dobre podparcie ciała. Wykazują się jeszcze lepszymi właściwościami ortopedycznymi niż pianka poliuretanowa. Materiał lateksowy czy wysokoelastyczny będą stanowić inwestycję na długie lata, gdyż zaliczane są do materiałów o największej żywotności.

Jeżeli chcemy połączyć tradycję i nowoczesność możemy wybrać modele, będące miksem wysokogatunkowych pianek i materaca bonellowego. Pianki wysokogatunkowe, jako warstwa komfortu, zmniejszają twardość posłania i podnoszą wygodę oraz właściwości zdrowotne. Pianka poliuretanowa obłożona warstwą lateksową, wysokoelatyczną czy termoelastyczną zyskuje dodatkowe usztywnienie i ma zwiększoną odporność na odkształcenia.

Dodaj komentarz