Czy dodatki w pokrowcu na materac mają znaczenie?

Zakup pokrowca jest kwestią bardziej istotną niż mogłoby się w pierwszej chwili wydawać. Odpowiednia powłoczka nie tylko pozytywnie wpłynie na nasz komfort, ale przedłuży też żywotność materaca. 

Pokrowiec chroni materac przed fizycznym oddziaływaniem stelaża i użytkowników (zmniejsza podatność na przetarcia). Co więcej, ochronna powłoczka absorbuje większą część kurzu, martwego naskórka czy zwierzęcej sierści. Dzięki czemu materac dłużej pozostaje czysty. Wilgoć, która w dużej mierze pochłaniana jest przez pokrowiec mogłaby w materacu pobudzać rozwój szkodliwych drobnoustrojów. Co więcej, łatwiej jest wyprać pokrowiec niż cały materac. Ma to niebagatelne znaczenia dla zachowania higieny.

Wśród pokrowców często są wybierane te wykonane z bawełny. Jest to materiał naturalny, który cechuje się dobrą absorpcją wilgoci. Pokrowce bawełniane są przewiewne, pozwalają skórze oddychać, co dobrze wpływa na jakość snu. Materiał ten nie jest kłopotliwy pod względem utrzymania w czystości. Korzystanie z pokrowca bawełnianego zmniejsza ryzyko rozwoju pleśni i grzybów.

Jako pokrowiec na materac można wybrać materiały z domieszką srebrnych nitek. Dodatek ten niszczy szkodliwe mikroorganizmy. Zaleca się go szczególnie osobom borykającym się z alergiami i tym, którzy przez chorobę muszą spędzać bardzo wiele czasu w łóżku. Domieszka związków srebra w pokrowcu to gwarancje higienicznego posłania.

Osoby zmagające się z suchością skóry mogą zdecydować się na pokrowiec nasączony aloesem. Użytkownicy podczas snu nie tylko odpoczywają, ale i nawilżają skórę całego ciała.

Jeżeli mamy kłopot z utrzymaniem odpowiedniej temperatury ciała w czasie nocnego odpoczynku, warto rozważyć zakup pokrowca klimatyzującego. Jednym z rozwiązań są powłoczki dwustronne, gdzie jedna warstwa wykonana jest z bawełny (na miesiące ciepłe). Warstwa wykonana z owczej wełny dobrze sprawdzi się podczas miesięcy zimnych.

Dodaj komentarz